ПУТАСУ

Micromesistius poutassou / Merlan Bleu / Blauer Wittling / Путассу / 蓝鳕

Характеристики
Путасу – невелика тріска, як правило, від 22 до 30 см, але може досягати до 50 см. Унікальна серед тріскових, оскільки це виключно відкрита пелагічна риба океану.

Зрілі путасу знаходиться у відкритому морі, найчастіше, поблизу поверхні або в середині води, але також можуть бути знайдені на глибинах до 1000 метрів. Кочівлі нерегулярні і, ймовірно, контролюється океанськими течіями і температурами.

Історично, путасу є важливим джерелом у виробництві рибної муки і масла, що має велике значення для європейських лососевих риб аквакультури.

Акції
Путасу ловлять в Північній Атлантиці, зона ФАО 27, з січня по червень.
 
Управління Рибного Господарства
У путасу-це далеко мігруючий запас. Основний промисел історично ЄС, Фарерських островів, Росії і Норвегії. Вилов здійснюється на багатосторонньому рівні, спочатку на чотири сторони визнаються в якості прибережних держав (Норвегії, ЄС, Ісландії і Фарерських островів). Росія бере участь у консультаціях прибережних держав в якості спостерігача. TAC для путасу розподіляються між прибережними державами і NEAFC для подальшого розподілу серед учасників неприбрежных держав у цій акції.

16 грудня 2005 року, після шести років переговорів прибережних держав ЄС, Фарерських островів, Ісландії та Норвегії досягли консенсусу щодо раціонального використання та розподілу життєво важливих запасів путасу в рамках узгоджених висновків за підсумками консультацій по рибальству. Пов’язаного регулювання NEAFC на 2006 рік також був прийнятий. Ініціативи галузевих організацій в Норвегії та низці інших країн внесли значний вклад у вирішення на путасу.

У листопаді 2008 року прибережні держави домовилися про реалізації довгострокового плану управління з 2011 року, зі значним зниженням (35%) промислової смертності. План був розроблений у відповідності з обережним підходом (у довгостроковій перспективі). Однак, довгостроковий план управління сьогодні підлягає перегляду і остаточно не узгоджені сторонами. Рішення за загальною квотою приймаються на спеціальній основі спеціальних угод з регулювання промислу Путасу.

Рибальства

Експлуатація путасу почалося тільки в 1970-х роках. Виду, в останні десятиліття набуває все більшого значення для рибної промисловості країн Північної Європи, включаючи Росію. Улови перевищили 1 млн тонн в період з 1998 по 2008 рік. За даними продовольчої і сільськогосподарської Організації Об’єднаних Націй путасу був п’ятий найважливіший захопити видів риб у 2006 році. Однак, підбір акцій впав до найнижчого рівня у 2006 році і був слабким з тих пір, в результаті зниження нерестового запасу і в кінцевому підсумку викликаючи сильні скорочення квот на видобуток. Причини низького набору в останні роки погано відомі. Загальна квота на 2011 рік була встановлена в 40,100 тонн, що становить менше 2% рекордного улову 2,4 млн. тонн у 2004 році. Улови в 2011 році перевищив квоту більш ніж на 100%.

На 2012 рік, ИКЕС рекомендує фіксатори повинні бути не більше 391,000 тис. тонн. Це значне збільшення по відношенню до квотою в 2011 р. (але не впадає у 1998-2008) викликано переглядом оцінки запасів; однак, набір на акції як і раніше низькими, а акції прогнозується на спад. Прибережних держав встановлюється загальна квота на 2012 рік у 391,000 тис. тонн.

Риба, як правило, не продаються свіжими, але переробляється в рибну муку і масло. Тим не менш, в Росії і в Південній Європі, путасу іноді продаються в якості корму для риб.

Зловити

РІК | РІЧНИЙ УЛОВ ВСІХ КРАЇН В МЕТРИЧНИХ ТОННАХ

2008 | 1,283 до
2009 | 640К
2010 | 551K
2011 | 108К

Джерело: ФАО

Основні Ринки

Путасу в основному продаються в Росії, Нігерії, Камеруну та Китаю.

У меню

Ця смачна біла риба є багатим джерелом білка і містить вітамін B12 і селен.

Значення В Харчуванні

ХАРЧОВА ЦІННІСТЬ 100Г ЇСТІВНОЇ ВАГА

Води 80 г Загальна ліпідного (жирового) 0,4 г
Калорій 72 ккал Омега-3 0,1 г
Білок 17.1 р 17.1 р    

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Напишіть відгук

wpDiscuz