Бичок ротан

Коли говорять про Ротаня або ж, як ще називають представників даного виду риб, головешки, як правило, мають на увазі рибу, яка належить до сімейства під назвою головешкові. Ротан є представником роду головешок. По-латині ці риби звуться Perccottus або ж Eleotris.

Багато досвідчені рибалки знають про те, що акваріумісти в другій половині XX століття найчастіше називали ротана амурским бичком. Неправильними є різноманітні видові латинські назви, які можуть зустрічатися в літературі. Зокрема мова йде про таких назвах як glehni і glenhi. Крім того, також помилково може використовуватися таку назву роду як Percottus.

Однією з відмінних осоебнностей ротана є Луска. Вона дрібна і тримається не тілі дуже міцно. Тому, тим, хто займається ловом цієї риби, рекомендується заздалегідь придбати в своє користування рибочистки, яка дозволить обробляти перед приготуванням цей вид риби.

Места обитания, повадки и способы ловли бычка ротана

Тіло у ротана недовге і досить щільне, воно, як правило, покривається тьмяною лускою, розмір якої можна сміливо назвати середнім. Його забарвлення може змінюватися в залежності від зовнішніх факторів. Найбільше мають місце такі тони як брудно-коричневі і сірувато-зелені. На тілі ротана є невеликі плями, а також різноманітні смужки, форма яких відрізняється своєю невірністю.

У переважній кількості випадків колір черева ротана має сіруватий відтінок. Протягом так званого шлюбного періоду ротан зазвичай темніє. Голова у цієї риби – велика. Також великий рот наповнений досить гострими зубами, які розташовані в кілька рядів. На зябрових кришках є спрямований назад шип, наявність якого є характерним для багатьох окунеподібних, проте, на відміну від них шип ротана відрізняється своєю м’якістю.

Плавці у представників даного різновиду риб також м’які, не мають гострих шипів. Крім того, слід зазначити наявність пари спинних плавників, причому передній з них дещо коротший, ніж задній. Одночасно з цим у ротана є досить недовгий анальний плавник. Грудні плавники, в свою чергу, великі і округлі. Те ж саме можна сказати про форму хвостового плавника.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Напишіть відгук

wpDiscuz